Biograafia

VIA Baltika | Vokaal-Instrumentaal Ansambel

Via Baltika kutsuti ellu 2013. aasta aprillis, et esitada 70´ndate ehk „Nõuka kuldajastu“ aegadel rahva seas populaarsust kogunud legendaarsete artistide ja ansamblite “hit”-lugusid nii Eesti kui Vene heliloojatelt. Esialgseks plaaniks oli esineda mõnel väliüritusel ja anda ajastule vastavalt meeleolukad kontserdid.

Kõik muusikapalad on Via Baltika poolt arranžeeritud omas võtmes, kuid äratuntavad publikule, kes peale särava muusikalise elamuse saab ka kogeda äratundmisrõõmu (kaasa laulda, tantsida ja nostalgitseda).

Ansambli repertuaari kuuluvad lood esitajatelt nagu Jaak Joala ja Radar, Лейся Песня, Весёлые Ребята, Ivo Linna ja Apelsin, Синяя Птица, Аракс, Tõnis Mägi ja Music Seif, Юри Антонов jt.

Via Baltika esineb kolmes keeles: eesti, vene ja inglise keeles ning helipildis on aastaid nihutatud 60ndatest 80ndate algusesse, kuid kandvaks vormiks on siiski 70ndate aastate olemus.

Esinemistel kannavad muusikud ajastule kohaseid kostüüme.

Eesmärgiks on teenindada linna- ja vallapäevi, messe- ja juubeliüritusi, firmade suvepäevi, pere- ja laadapäevi ning muid erinevaid sündmusi ja koosviibimisi.

Via Baltika annab väli- ja sisekontserte ning vormistab tantsuõhtuid.

Koosseis

Menu Title